//
57556 بازدید

در راستای توسعه فرهنگ ورزش در مساجد و محلات و طی جلسه ای که صبح امروز به میزبانی سید مهدی رجایی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود و با حضور جمعی از فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج سطح شهر در محل شهرداری لنگرود برگزار شد ، تعدادی اقلام ورزشی منجمله "فوتبال دستی" به پایگاهها و کانون های مساجد اهدا گردید تا در کلاسهای تابستانی و جهت پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان مورد استفاده قرار گیرد.

نصب جداول و احداث پیاده راه جنب آتش نشانی شماره 2 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود، با توجه به استقرار تیرهای برقی که براثر اصلاح هندسی و بازگشایی خیابان شهید قبادی در مسیر اصلی و پرتردد شهر واقع‌ شده بود و با لحاظ درخواست های مکرر شهروندان ، شهرداری لنگرود با همکاری شرکت توزیع برق شهرستان اقدام به جابجایی این تیر برق‌ها نمود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود، دیدار مردمی شهردار لنگرود در راستای تداوم ملاقات های مردمی با شهروندان صورت می گیرد که در آن شهروندان بدون واسطه به بیان مشکلات و مسائل خود با شهردار لنگرود می پردازند.

✅جلب رضایتمندی شهروندان، ارتباط رودرو و بدون واسطه مردم با شهردار، تکریم ارباب رجوع در راستای میثاق شهرداری لنگرود از اهداف برگزاری جلسات ملاقات مردمی با شهروندان است.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود،  مهندس سید مهدی رجایی شهردار و مهندس منصفی رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود،  با حضور در سپاه ناحیه لنگرود ، ضمن دیدار با فرمانده جدید و عرض تبریک انتصاب ایشان به این سمت ، آمادگی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر را جهت تعامل و مشارکت هرچه بیشتر در ویژه برنامه های فرهنگی اجتماعی شهرستان اعلام نمودند.

شهردار لنگرود  در نشست خبری  عنوان کرد:
 
هدف  ما این است روز خبرنگار امسال فقط روز تجلیل باشد نه روز ارائه عملکرد 

80درصد معابر شهر لنگرود آسفالت شده است

سوله های کارخانه کمپوست 100 درصد آماده شده و تا پایان سالجاری افتتاح میشود

ظهر امروز یکشنبه 7مرداد شهردار لنگرود درآستانه روز خبرنگار بمنظور پیشگام شدن  در پویش «روز خبرنگار، روز تجلیل است نه روز بیان عملکرد مدیران »با اصحاب رسانه فعال و مدیران مسوول نشریات مکتوب و مجازی و پایگاههای خبری فعال درسطح استان و شهرستان لنگرود طی نشستی خبری به بیان عملکرد 4ماهه شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود در سالجاری پرداخت.

سید مهدی رجایی در این نشست صمیمی دوساعته ، پیشاپیش روز خبرنگار را به همه فعالین رسانه تبریک گفت و افزود: هدف ما این بود که امسال روز خبرنگار فقط روز تجلیل باشد نه روز ارائه عملکرد بنابراین به همین منظور تصمیم گرفتیم قبل از روز خبرنگار نشست خبری برگزار کرده و عملکرد شهرداری و شورای اسلامی لنگرود را در 4ماهه نخست امسال بیان کنیم.

وی بابیان اینکه از بدو ورود خود به شهرداری لنگرود برنامه هایی در قالب کوتاه مدت،میان مدت ودراز  مدت تعریف کردیم ،افزود: در نیمه سالجاری سه پروژه باز سازی باغ ملی، بازسازی محوطه پل خشتی و لوله گذاری در قالب برنامه میان مدت  به بهره برداری رسید.

شهردار لنگرود درادامه به حجم بالای آسفالت صورت گرفته درسطح شهر لنگرود در سال 98اشاره کرد و گفت: در سال 98 پانزده هکتار از سطح معابر شهر لنگرود در دستور کار آسفالت قرار گرفته که تاکنون نزدیک به 10هکتار آن  با اعتبار 10میلیارد تومان به پایان رسیده است و مابقی نیز در ماههای آینده انجام خواهد شد.

رجایی با بیان اینکه یکی از دغدغه های شهروندان لنگرودی وضعیت نامناسب پیاده روهای  مرکز شهر بوده افزود:80درصد از پیاده روهای  مرکز شهر را اصلاح کردیم .
وی اضافه کرد:  پیاده رو سازی در  ضلع شمالی خیابان امام خمینی به اتمام رسیده وپیاده رو سازی خیابان حافظ هم بزودی تمام خواهد شد.

  رجایی ضمن بیان اینکه  پیاده راه طبیعی از میدان مصلی تا میدان طبیعت را در چند فاز  از دیگر برنامه های شهرداری لنگرود در خصوص پیاده روسازی است ، اظهار داشت: یکی از مکانهای درگیر با مسئله آبگرفتگی در روزهای بارانی، میدان امام حسن مجتبی(ع) است که به دلیل نداشتن خروجی مناسب برای هدایت آبهای سطحی دچار آبگرفتگی میشود که لوله گذاری این مسیر بطول یک کیلومتر  از میدان امام حسن مجتبی به سمت چمخاله را در دستور کار قرار دادیم بطوریکه لوله گذاری ازاین مسیر ادامه یافته و درنهایت به نهر الوغ فک میریزد و مشکل آبگرفتگی این میدان کلا حل خواهد شد.

وی  یاد آور شد  و افزود:مشکل آبگرفتگی در میدان حافظ با لوله گذاری  از مسیرمیدان بار به کارخانه کلوچه جوادیان نیز حل شده است  و لوله گذاری از مسیر خیابان سعدی تا پارک فجر نیز مشکل این خیابان را کاملا مرتفع نموده است.

شهردار لنگرود سپس به مسئله بازنشستگی پرسنل شهرداری اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه شهرداری سالهاست با ازدیاد نیرو مواجه بوده بمنظور کوچک کردن بدنه شهرداری  و برون سازی و سپردن  بسیاری از امور به جوانان  از ابتدای دوره پنجم بحث بازنشستگی عزیزانی که به سن بازنشستگی  رسیده بودند وبلاتکلیف مانده بودند مورد جدیت قرار گرفت و مقرر شد هرسال 20نفر از پرسنل بازنشسته شوند که سال قبل 16نفر و امسال نیز 20نفر را بازنشسته  کردیم و تا پایان دوره پنجم شوراها 60نفر بازنشسته میشوند.
 وی بیمه منازل مسکونی سطح شهر  با سقف بیمه ده میلیون تومان،راه اندازی شرکت تعاونی مسکن پرسنل شهرداری ،تشکیل صندوق رفاهی کارکنان بمنظور تامین هزینه درمان 100درصدی کارکنان  و پرداخت هزینه سفر تا سقف یک میلیون تومان به کارکنان را ازدیگر برنامه های  پیش روی شهرداری وشورای  اسلامی شهر لنگرود عنوان کرد.
رجایی همچنین به پیشرفت فیزیکی کارخانه کمپوست مادیان گوابر اشاره نمود وخاطرنشان کرد:سوله های کارخانه کمپوست 100درصد آماده شده  و تجهیزات آن خریداری شده است.
وی تصریح کرد:کل اعتبارات پروژه 15میلیارد تومان است که تاکنون 5میلیاردو 500میلیون تومان آن تاکنون جذب شده و تا پایان سالجاری 5میلیارد تومان جذب خواهد شد.

شهردار لنگرود میزان تولید روزانه زباله  شهر لنگرود را 180تن اعلام کرد. 

غلامرضا منصفی، رئیس شورای شهر لنگرود نیز پیرامون مسائل مختلف شهر ازجمله معضل سد معبر سخن گفت واز اهالی رسانه خواست تا جهت فرهنگ سازی این مسئله، ورد کرده و از عوامل شهرداری  و شورای اسلامی شهر جهت ساماندهی سد معبر سطح شهر لنگرود حمایت نمایند.
این نشست با جلسه پرسش وپاسخ پیرامون مسائل مختلف شهر ، ضیافت ناهار و عکس یادگاری به پایان رسید.

 آماده سازی و اجرای کانیوو جهت بتن ریزی کوچه شهید مجید تقی پور واقع در خیابان سعدی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود،چهارمین سال برگزاری مسابقات اطلاعات عمومی در هفته پنجم با حضور سیگارودی عضو شورای اسلامی شهر لنگرود در کاسه گر محله برگزار شد.

بازدید مدیر کل سازمان هواشناسی استان گیلان،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود از محل احداث سایت هواشناسی شهرستان لنگرود واقع در پارک فجر جنب مزار متبرک شهدای گمنام

 در راستای توسعه خدمات رسانی و حسب درخواستهای مکرر شهروندان، شهرداری و شورای اسلامی شهر اقدام به خرید جاروی مخصوص رفت و روب و مخزن گالوانیزه جهت جمع آوری زباله نموده تا در معابر اصلی شهر جانمایی گردد