//
42057 بازدید

به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود،  در راستای زیباسازی دیوارهای قدیمی در سطح شهر عملیات بهسازی دیوارهای فرسوده  واجرای نقاشی دیواری توسط واحد زیباسازی شهرداری لنگرود به مرحله اجرا در آمده است.

✅ نقاشی روی دیوارهای سطح شهر علاوه بر جلوه بخشیدن به سیمای بصری شهری، از تکرار و یکنواختی شهر برای شهروندان جلوگیری و شادابی و جذابیت محیط را در پی خواهد داشت.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود، رنگ آمیزی خطوط ترافیکی چند مسیر ازجمله خیابان شهید طالقانی و شهید عبدالکریمی در برنامه کاری شهرداری قرار گرفته است.

✅ با رنگ آمیزی خطوط ترافیکی وهشداری برخی از مشکلات ترافیکی و خطرات جانی احتمالی که در مسیر تردد عابرین و به خصوص دانش آموزان بود کاهش خواهد یافت.

به گزارش لنگرخبر، شهردار لنگرود ظهر دیروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود با اشاره به جلسات گذشته با رئیس کتابخانه عمومی لنگرود اظهار کرد: شهرداری از سال ۹۶ تاکنون حق نیم درصد خود را به‌صورت مستمر برای کتابخانه‌ها واریز می‌کند.

سید مهدی رجایی با بیان اینکه زمینی در آنسرمحله برای احداث کتابخانه در نظر گرفته‌شده است افزود: درباره بدهی‌های گذشته شهرداری لنگرود به انجمن کتابخانه‌ها دنبال راه‌کارهای قانونی هستیم تا این مشکل حل شود.

غلامرضا منصفی رئیس شورای شهر لنگرود نیز اظهار کرد: فرهنگ کتاب‌خوانی لازمه افزایش مطالعه است که در یک سال گذشته فعالیت شورای دور پنجم مسابقات کتاب‌خوانی توسط شهرداری و شورا برگزار شد تا به فرهنگ کتاب‌خوانی کمک کند.

امام‌جمعه کومله نیز با اشاره به اهمیت حوزه کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: فرهنگ کتاب‌خوانی اگر از خانواده شروع شود این فرهنگ در بین اقشار جامعه نیز گسترش می‌یابد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا محیطی فضای کتابخانه‌ها در خانه‌ها نیز فراهم شود افزود: بسیاری از علما و دانشمندان در منازل خود کتابخانه‌ای برای مطالعه داشتند که به این اصل بسیار اهمیت می‌دادند.

وی با بیان اینکه باید مردم را به‌سوی کتاب دعوت کنیم گفت: انبیا هیچ‌گاه مردم را به خود دعوت نمی‌کردند بلکه مردم را به کتاب خدا آشنا و دعوت می‌کردند و کسانی که مردم را دعوت به خود می‌کنند آن شخص دروغین است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود، نخستین جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید کتابخوانی عمومی در سال 97 با حضور فرماندار، شهردارواعضای شورای اسلامی شهر، بخشدار، خانم کریمی سرپرست کتابخانه های عمومی استان گیلان، خانم اسماعیل پور مسئول کتابخانه شهرستان لنگرود و دیگر مسئولین ادارات شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود برگزار شد.

✅ پیگیری زمین برای احداث کتابخانه در شهر چاف و چمخاله، توجه به وضعیت کتابخوانی در روستاها، برنامه ریزی جهت احداث سالن اجتماعات در محوطه کتابخانه شهر لنگرود، بررسی وضعیت پرداخت نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود از سوی شهرداری ها از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

ادامه روند پیشرفت پروژه بزرگ لوله گذاری خیابان امام خمینی(ره) به منظور هدایت آبهای سطحی حد فاصل میدان انقلاب تا سه راه جاده چمخاله که توسط شهرداری لنگرود در حال اجراء می باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود، به منظور حذف آلودگی های محیطی، حفظ زیبایی های بصری ، آراستگی و پاکیزگی مناظر شهری و سلامتی ،نشاط و بهداشت عمومی و با توجه به فرارسیدن ایام ماه محرم عملیات شستشوی جداول خیابان های سطح شهر،کوچه ها و معابر شهر لنگرود به صورت گسترده آغاز گردید است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود، چهارمین جلسه کارگروه تخصصی فرعی شورای عالی ترافیک با محوریت بررسی نامه های وارده و مشکلات ترافیکی شهر با حضور مهندس سید مهدی رجائی شهردار، مهندس بهمن کامکار عضو شورای اسلامی شهر، مرتضی کاظمی رئیس پلیس راهور، مهندس مجاوری رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای، علیرضا پندار نماینده فرماندار، مهندس علی شفیعی معاونت عمرانی و شهرسازی شهرداری ، مهندس ابراهیم حسن پور مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری،مهندس کاظمی مسئول عمران شهرداری در دفتر شهردار برگزار شد.

ادامه عملیات اصلاح و رنگ آمیزی سرعت گیرهای سطح شهر  توسط واحد زیباسازی شهرداری لنگرود

✅ با هدف ایمن سازی معابر ، کاهش سرعت غیر مجاز و جلو گیری از حوادث و تصادفات، شهرداری نسبت به عملیات اصلاح و رنگ آمیزی سرعت گیرهای سطح شهر اقدام می نماید.

عصر دیروز در شهرداری لنگرود با حضور نماینده مردم شهرستان لنگرود مهندس لاهوتی و فرماندار شهرستان لنگرود مهندس جوادپور با شهردار لنگرود مهندس رجائی و رییس شورای اسلامی شهر لنگرود مهندس منصفی جلسه ای برگذار شد.در این جلسه در خصوص تصمیمات آتی شهرداری لنگرود در پروژه‌های عمرانی صحبت و رایزنی‌های لازم صورت گرفت.از جمله مباحث صورت گرفته در این جلسه تامین اعتبار آسفالت شهر لنگرود و دریافت قیر مورد نیاز برای سال جاری،تعیین و تکلیف فضای موجود جنب پل خشتی ،دریافت اعتبارات جدید برای کارخانه کمپوست ،جابجایی پست برق میدان بسیج ،دریافت اعتبارات خرید لوله های پروژه آبهای سطحی از محل اعتبارات ملی و...بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لنگرود ،عملیات چمن زنی در بلوار شهید عبدالکریمی  توسط واحد فضای سبز شهرداری لنگرود در حال اجرا می باشد . این فعالیت برای زیبایی و جلوگیری از رشد بی رویه چمن صورت میگیرد.