تقدیر از یک شهید زنده در لنگرود
1398/05/29
160 بازدید

در آستانه عید غدیر خم و همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی ، از برادر آزاده و جانباز #حاج-اسماعیل-یکتایی راوی کتاب #رقص-روی-یک-پا در لنگرود تجلیل شد.
.

❇️به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود این رویداد فرهنگی وزین در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی، تکریم اهل قلم خصوصا عزیزانی که در حوزه دفاع مقدس فعالیت میکنند و پاسداشت آزادگان سرافراز طراحی شده و با حضور میهمانان گرانقدر شهرستانی و استانی مزین گردید.
در این جلسه فرهنگی، آقایان سید مهدی رجایی "شهردار لنگرود" ، فرامرز محمدی پور"شاعر" ، سرهنگ کوثری "فرمانده سپاه" ، مهندس شفقی "فرماندار" ، حاج عباس بایرامی "مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس" ، مهندس لاهوتی "نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی" و عبدالله پاکاری "مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان" در خصوص شخصیت ممتاز راوی کتاب ، کیفیت بالای نگارش متون، اهمیت زنده کردن یاد و خاطرات جنگ تحمیلی و ایثار رزمندگان ، و ثبت و سندسازی و... مواردی را بصورت مبسوط ارائه نمودند و متن پیام امام جمعه لنگرود "حاج آقا سلیمانی" نیز قرائت گردید.
.
✳️در بخش پایانی مراسم نیز اسماعیل یکتایی با تقدیر از حرکت بیادماندنی و ماندگار شهرداری و شورای اسلامی شهر، و ذکر خاطراتی از ایام دفاع مقدس و اسارت گفت: دوران دفاع مقدس بخش جدانشدنی تاریخ معاصر کشور ماست و بالطبع ادبیات این حوزه نیز در ترازی برابر و یا حتی بالاتر از حوزه های دیگر است و ما میبایست توجه ویژه تری به آن نماییم.
یکتایی با اشاره به اینکه حتی برخی رزمندگان با اصرار زیاد و پیش از 15 سالگی عازم جبهه می‌شدند، افزود: بسیاری از ما در جنگ به تکلیف رسیدیم، یعنی ابتدا به جهاد رفتیم و بعد نماز بر ما واجب شد.


❇️ گفتنی است در حاشیه‌ی این مراسم، از دو جانباز و آزاده شاغل در شهرداری ، آقایان "حسین زاهدی" و "حسن هادی پور"  و همچنین 20 نفر از برندگان مسابقه‌ی کتاب‌خوانی با اهدای لوح سپاس ، گل و هدایایی تجلیل و قدردانی شد.
.
✳️ اسماعیل یکتایی لنگرودی متولد 1348 است و کتاب رقص روی یک پا، ذکر خاطرات تولد تا روزهای اسارت و آزادی اوست که توسط نشر سوره‌ی مهر به قلم مصطفی مصیب‌زاده در سال 1396 منتشر شده است.