ان الله یحب المتوکلین

به گزارش روابط عمومی شهرداری و  شورای اسلامی شهر لنگرود، صادق صادق پور امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس شهرداری لنگرود با بیان اینکه از ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ به عنوان شهردار در خدمت مردم شهر لنگرود هستم، اظهار کرد: برای سال جاری، اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود ۲۲۵ میلیارد تومان بودجه برای شهر پیش بینی شده که از ابتدای سال جاری تاکنون نیمی از این بودجه محقق شده است.

نیمی از بودجه ۱۴۰۲ محقق شد

به گفته شهردار لنگرود، در نیمه نخست سال جاری حدود ۵۰ درصد از بودجه محقق شده این در حالی است که امسال برای شهرهای بیش از ۵۰ هزار نفر هیچ بودجه ای از نفت و گاز برای شهروندان واریز نمی شود و همچنین مبالغ ارزش افزوده هم ۵۰ درصد کاهش یافته ولی با این حال توانستیم تاکنون نیمی از بودجه پیش بینی شده را محقق کنیم.

صادق پور با بیان اینکه تلاش کردیم تا فاصله ها را کم کنیم، گفت: یکی از کارهایی که در بخش اداری انجام شد سیستمی کردن کارها بود که از یک ماه پیش آغاز شده و به زعم بنده کار خوبی است چراکه می تواند جلوی رانت را گرفته و موجب تسریع در انجام امورات ارباب رجوع شود.

پرداخت  ۱۹ میلیارد از بدهی سال های گذشته 

وی با بیان اینکه ۱۹ میلیارد از بدهی سال های گذشته مربوط به پیمانکاران از بودجه امسال پرداخت شد، افزود: تلاش کردیم تا اول زیرساخت ها را اصلاح کنیم تا در ادامه روند بتوانیم کارهای روبنایی خوبی برای شهروندان انجام است، در همین استان شهرهای زیبایی وجود دارد ولی از نظر زیرساختی دارای وضعیت نامناسبی هستند و بنده دوست ندارم لنگرود با توجه به پتانسیلی که دارد در زمینه زیرساخت ها با عقب ماندگی روبرو شود.

شهردار لنگرود با اشاره به اینکه نگاه من نگاه زیرساختی است ولی به این معنی نیست که کارهای زیباسازی شهری را انجام ندهیم، بیان کرد: برای ۲ پروژه خیابان آزموده و خیابان ۳۵ متری مبالغ حدود ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده، مناقصه پروژه خیابان آزموده انجام شده و مراحل قانونی و اداری در حال انجام است که در مهر ماه پیمانکار آن مشخص و قرارداد بسته می شود.

وی با بیان اینکه همچنین برای خیابان ۳۵ متری بیش از ۸۰ درصد کار آن به پایان رسیده گفت: این پروژه های  در حال تکمیل، پروژه هاییهستند که توسط شهرداری در حال انجامند و ممکن است خیلی به چشم نیاید ولی خیلی از مشکلات زیرساختی مردم را حل می کند.

محیط زیست و مدیریت پسماند ۲ موضوع مهم برای بنده است

صادق پور با بیان اینکه محیط زیست و مدیریت پسماند ۲ موضوع مهم برای بنده است، تصریح کرد: برای جایگاه موقت زباله با یکی پیمانکار قرارداد بسته شده که از ماه گذشته فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده اند و به میزان زباله ای که از سطح شهر جمع آوری و به پیمانکار داده می شود حتی یک کیلو دورریز و سوزاندنی و دفنی ندارد و همه زباله به صورت کامل تفکیک و بازیافت می شود و اگر این کار بعد از ۲ ماه به تأیید دستگاه های مربوطه برسد این کار را در مقیاس بزرگتری از سطح شهر انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به دغدغه شهروندان لنگرودی درباره سگ های بلاصاحب، بیان کرد: در این خصوص مطالبات زیادی وجود دارد که در خصوص سگ های بلاصاحب، فضایی برای آن ها برای جراحی، درمان، عقیم کردن، پلاک گذاری، رهاسازی و غیره در نظر گرفته شد که این کار از مدتی پیش آغاز و همچنان نیز ادامه دارد.

شهردار لنگرود یکی دیگر از کارهای مدنظر را برنامه های فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: جشنواره نقاشی تورنگ چند ماه پیش برگزار شد که با استقبال خوبی همراه بود که دارای این ظرفیت است که این جشنواره در سال های آینده به صورت استانی برگزار شود.


کارها بر اساس طرح تفصیلی انجام می شود

صادق پور با بیان اینکه مردم شهر لنگرود از سال ۱۳۹۵ چشم انتظار طرح تفصیلی بودند، افزود: به لطف خدا و پیگیری هایی که توسط کارشناسان شهرداری و حمایت اعضای شورا انجام شد این طرح به تصویب رسید و کارها براساس طرح تفصیلی تایید شده انجام می شود.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در همه شهرها وجود دارد و مدیر شهری با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته شده کارها را برنامه ریزی و اجرا می کنند، گفت: هزینه کردهای شهرداری بنا به بودجه و تقسیم بندی است که اعضای شورا بر اساس قوانین در نظر می گیرند و ارزیابی عملکرد شهردار متناسب با بودجه ای است که شورا در نظر می گیرد و شهردار بر اساس آن کار می کند.

شهردار لنگرود با اشاره به اینکه طی چند ماه گذشته بسیاری از خیابان ها و کوچه های پرتردد سطح شهر آسفالت شد، افزود: طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده، تا پایان سال ۱۴۰۳ همه کوچه هایی که دارای زیرسازی و لوله گذاری برای هدایت آب های سطحی باشند آسفالت می شوند.

صادق پور با بیان اینکه یکی از ظرفیت های شهر لنگرود رودخانه ای است که از وسط این شهر عبور کرده، تصریح کرد: رودخانه لنگرود دارای ظرفیت بالاست که به دلیل عدم نگهدارای درست، دارای مشکلاتی است و فاضلاب در ایام گذشته به سمت رودخانه هدایت و باعث آلودگی آن شده و باید اول این مشکلات حل شود تا بتوان کارهای روبنایی و زیباسازی را برای استفاده عموم شهروندان انجام داد.

وی با بیان اینکه طرح ها باید توسعه یافته باشد، افزود: به جای اینکه صرفاً به کارها سرعت دهیم باید تفکر کنیم و بهترین عملکرد را در اجرای پروژه ها داشته باشیم.

به گفته شهردار لنگرود، برای اجرای کار در رودخانه لنگرود، مشاور گرفته شد و طرح آن تا پایان شهریورماه جاری به پایان می رسد و بعد از آن نیز بودجه و فازبندی آن مشخص می شود که بنا بر ظرفیت و توانایی شهرداری لنگرود بتوانیم کار را انجام دهیم.

 لنگرود یکی از شهرهای پرتراکم کشور است

وی با بیان اینکه لنگرود یکی از شهرهای پرتراکم استان و بلکه کشور است، تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت های بنده در زندگی حقیقی و حقوقی در خصوص پسماند و محیط زیست است و ۲ سال برای کارخانه اعتبار در نظر گرفته نشده بود که طی این مدت تلاش کردیم اعتبار لازم را برای آن از مسؤولین بگیریم و کار احداث سالن اول در مکان ساخت احداث کارخانه در حال انجام است.

صادق پور با بیان اینکه با توجه به نوع زباله های گیلان و آب و هوای این استان، احداث زباله سوز در گیلان سفارش نمی شود، افزود: در جامعه امروز نیاز است تا تفکیک زباله از مبدا توسط هر شهروند در خانه انجام شود که این علاوه بر کاهش زباله برای محیط زیست نیز مؤثر است.

فقدان شجاعت دلیل تأخیر در پرداخت حقوق

وی با اشاره به اینکه طی ۲ سال گذشته حقوق و مزایا و بیمه تأمین اجتماعی کارکنان شهرداری به موقع پرداخت شده است، بیان کرد: مهمترین عاملی که در عدم پرداخت به موقع حقوق ها وجود دارد عدم وجود شجاعت لازم و مدیریت در مدیر امور شهری است و اگر کارها براساس برنامه ریزی و مطابق با واقعیت باشد هم کارها انجام می شود و هم درآمدزایی حاصل می شود که موجب پرداخت به موقع حقوق کارکنان و رضایت آنان می شود.

شهردار لنگرود با اشاره به ساخت بنای خانه سنتی در پارک فجر لنگرود بیان کرد: از ۲ ماه پیش برنامه ریزی برای احداث خانه سنتی روستایی در پارک فجر طرح ریزی شده و در حال برنامه ریزی طرح و تخصیص بودجه آن هستیم که طبق آخرین تصمیم، موزه مردم شناسی در طبقه اول پیش بینی شده و طبقه دوم نیز به بخش خصوصی واگذار می شود.

صادق پور با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته از حدود ۲۰ مسکن ساز شهر دعوت کردیم تا جلسه ای داشته باشیم که ۲ نفر فقط آمدند و دیگر خبری نشد، افزود: با گروه های فرهنگی نیز جلسه ای برگزار شد که خروجی آن جشنواره بزرگ نقاشی تورنگ شد که بعد از اتمام جشنواره دیگر خبری از دوستان نشد که البته شاید این اشکال از بنده باشد که فرصت نکردم تا بیشتر در خدمت آنان باشم البته ممکن است برخی افراد هم تمایلی به کار با شهرداری نداشته باشند.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان