ان الله یحب المتوکلین

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود، سیروس آقاجانیان در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس شهرداری لنگرود با بیان اینکه وضعیت بودجه مصوب و تفریغ یا عملکرد بودجه از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۴۰۲ مشخص شده است، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ بودجه شهرداری ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در سال ۱۳۹۷.۴۷ میلیارد پیش بینی شده بود که به ترتیب ۷۸ و ۷۱ درصد از بودجه آن سال ها محقق شد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸.۴۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان توسط اعضای شورا بودجه پیش بینی شده بود که در این سال ۱۰۰ درصد بودجه محقق شد، گفت: در سال ۱۳۹۹ نیز ۶۳ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده بود که ۱۵۳ درصد از بودجه پیش بینی شده محقق شد.

رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود با بیان اینکه بودجه پیش بینی شده شورای شهر در سال ۱۴۰۰.۱۰۳ میلیارد بود که ۱۰۵ درصد آن مقق شد، افزود: برای سال ۱۴۰۱ نیز ۱۸۰ میلیارد بودجه پیش بینی شد که ۹۸ درصد آن محقق شد و برای سال جاری نیز ۲۲۵ میلیارد بودجه در نظر گرفته شد که تاکنون نیمی از بودجه امسال محقق شده است.

آقاجانیان با اشاره به تعداد صدور پروانه های ساختمانی از سال ۱۳۹۷ تا سال جاری بیان کرد: طی اقدامات انجام شده و درخواست های شهروندان، در سال ۱۳۹۷، ۲۵۱ پروانه ساختمانی صادر شد و از سال ۱۳۹۷ تا سال کنون به ترتیب در هر سال، ۳۵۸، ۳۷۲، ۲۹۶، ۲۲۰ و در شش ماه نخست سال جاری نیز ۱۱۲ پروانه ساختمانی صادر گردید.

وی با بیان اینکه پرداخت حق و حقوق پرسنل یکی از دغدغه های اصلی شوراها و شهرداران است، تصریح کرد: در سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ و در هر سال به ترتیب، ۶، ۴، ۶ و ۷ ماه اضافه کاری به پرسنل شهرداری پرداخت شد که در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هر ماه به صورت مستمر اضافه کاری پرسنل پرداخت شد که در سال جاری و ۶ ماه گذشته سال جاری نیز اضافه کار این ۶ ماه به پرسنل پرداخت شده است.

رئیس شورای شهر لنگرود یکی از شعارهای این دوره اعضای شورا را شفاف سازی دانست و گفت: طبق قانون اعضای شورا بابت حضور در جلسات حق الجلسه دریافت می کنند که سقف مدنظر گرفته شده برای شهر لنگرود ۵۰ ساعت برای هر یک از اعضای شورای شهر است و نرخ ها نیز طبق قانون و دستورالعمل وزارت خانه مشخص می شود.

آقاجانیان با اشاره به بودجه مصوب شورا که مربوط به امورهای جاری شورای شهر، حق جلسات اعضای شورا، حق ماموریت ها و پاداش و غیره است، افزود: در سال ۱۳۹۶.۱۸۰ میلیون تومان بودجه مصرفی برای شورای شهر بود که در سال ۱۳۹۷، بودجه شورا طبق دستاورالعمل ها ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به بودجه ۲۹۰ میلیون تومانی شورا برای سال ۱۳۹۸ بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ پیش بودجه قانونی برای شورای شهر ۳۳۰ میلیون تومان بود و برای سال ۱۴۰۰ نیز ۴۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

به گفته رئیس شورای شهر لنگرود، بودجه شورای شهر در سال ۱۴۰۱، ۴۶۲ میلیون تومان بود که این مبلغ برای سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان بر اساس دستورالعمل های قانونی در نظر گرفته شده که امورهای جاری شورای شهر، حق جلسات اعضای شورا، حق ماموریت ها و پاداش و غیره باید از این محل تامین شود.

آقاجانیان با اشاره به پروژه هایی که در سال جاری در حال اجرا است یا به پایان رسیده است، گفت:  لوله گذاری خیابان ۳۵ متری تا میدان امام حسن مجتبی (ع) یکی از پروژه هایی است که توسط شهرداری در حال انجام بوده که تاکنون ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای آن ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای آن درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه لوله گذاری فاز اول برای چهار کوچه و جمعاً ۵۷۸ متر طول در حال انجام است که ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای آن بودجه در نظر گرفته شده است، افزود:  لوله گذاری فاز دوم برای ۸ کوچه و جمعاً ۵۸۰ متر طول نیز در حال انجام است که برای این فاز نیز ۲ میلیارد و چهاصد میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه روکش آسفالت ۲۹ کوچه و جمعاً  ۵۰ هزار متر مربع با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان به پایان رسیده است، گفت: پالت کاری خیابان شورا با اعتبار چهار میلیارد و دویست میلیون تومان و زیرسازی بابت آسفالت کوچه ها و معابر با اعتبار سه میلیارد و سیصد میلیون تومان نیز در حال اجرا می باشد.

آقاجانیان با بیان اینکه برای انجام آسفالت به مقدار ۵۵ هزار متر مربع روند قانونی در حال انجام بوده و برای در مرحله مناقصه گذاری قرار دارد، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸ مقدار زیادی آسفالت در سطح شهر انجام شد که بدهی به پیمانکار در آن سال ها انجام نشد و پیمانکار برای دریافت مطالبات خود اقدام قضایی کرد که علاوه بر طلب اصلی، جریمه دیرکرد پرداخت نیز برای شهرداری در نظر گرفته شد ولی با رایزنی های شهردار و اعضای شورا با پیمانکار، مبلغ بدهی محکوم شده شهرداری با توافق پیمانکار کاهش داده شد و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان طی ۱۲ ماه و به صورت اقساطی به پیمانکار پرداخت می شود که تاکنون ۱۰ ماه آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم شهروندان ساماندهی خیابان آزموده است، افزود: در خیابان آزموده کانال قدیمی وجود دارد که مربوط به آب منطقه ای است و علی رغم جلسات متعدد با مدیرکل آب منطقه ای گیلان به نتیجه مطلوبی برای وضعیت این کانال که باعث مشکلات زیادی برای شهروندان شده نرسیدیم ولی برای لوله گذاری خیابان آزموده مراحل انجام مناقصه و تجدید مناقصه در حال انجام است تا بعد از مشخص شدن پیمانکار کار لوله گذاری انجام شود که برای این کار نیز هفت میلیارد و سیصد میلیون تومان در نظر گرفته است.

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به اینکه برای لکه گیری آسفالت ۱۵۰۰۰ متر مربع، تجدید مناقصه در حال انجام است، بیان کرد: برای خرید تیرهای چراغ برق با اعتبار ۶ میلیارد و سیصد میلیون تومان نیز تجدید مناقصه در حال انجام است.

آقاجانیان با بیان اینکه برای لکه گیری پالت در سطح شهر مبلغ ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که مناقصه آن انجام و بازگشایی پاکات در طی چند روز آینده انجام می شود، گفت: برای تعویض چراغ های برق خیابان حافظ نیز ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که کار نصب آن نیز ماه های گذشته به پایان رسیده است.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان